Sağlık Bakanı Koca: Koronavirüs Nedeniyle Ölenlerin Sayısı 3’e Yükseldi

Sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, Emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini aktardı.


81

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın vefatının üzerinden üç gün geçmesinin ardından ölüm nedeni bugün belli oldu. Aytaç Yalman'ın koronavirüs nedeniyle öldüğü açıklandı. Aytaç Yalman'a yapılan koronavirüs testinin sonucu negatif çıkmış, ancak yakınlarına yapılan testlerin pozitif çıkması üzerine ölüm sebebinin koronavirüs olduğu kanaati oluşmuştu.

Meclis'te Aytaç Yalman'ın vefatı ile ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şunları söyledi: 

"4 gün önce bizim eski GATA denilen hastanemize müracaat ediliyor. Gelir gelmez entübe ediliyor. Daha önce KOAH tanısı ile takip edilen bir hasta. Yaklaşık 6 saat sonra EX kabul ediliyor. O dönemde yapılan test negatif çıkıyor. Klinik bulgusu KOAH olmasına rağmen şüpheli olabilir düşüncesiyle çevresi taranıyor orduevi dahil olmak üzere. Eşi dahil olmak üzere herkes taranıyor. Eşi dahil pozitif çıkanlar oldu dün. Böyle bir vakada başta negatif sonra pozitif olabilir mi? Olabilir. Biz bunu yeni tanıyoruz. Başta pozitif olup yine yoğun bakım şartlarında yatan halen 3 gün sonra negatif olan 7 gün sonra pozitif olan vakamız da var. Pencere dönemi olduğu söyleniyor. Eşi ve yakınlarında pozitif çıkması nedeniyle de hekim arkadaşlar bunu corona virüs olabilir şeklinde yorumladılar. Bu anlamda hayatını kaybeden vaka sayımız 3 kişi olmuş oldu.''


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

81
Format Seç
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında bir şeyler ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi Yarışması
Doğru ve yanlış cevapları olan bilgi soruları
Anket
Genel eğilimleri belirlemek için oylama
Haber
Görsellerle ve alıntılarla zenginleştirilmiş metin
Liste
Klasik Listeleme
Gerisayım
Klasik Gerisayım
Open List
Kendi içeriğini ekle ve en iyi içerik için oylama yap
Sıralı Liste
En iyi liste seçeneği için oylama yap
Meme
Kendi fotoğrafını yükle ve üzerine yazılar ekle
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Alıntıları
Ses dosyası
Soundcloud veya Mixcloud Alıntıları
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF format