Neymiş Bu? IMDb Puanı 8 Üzeri Olan 10 Gizemli Dizi

Her biri izlemeye değer, uykularınızı kaçıracak 10 unutulmaz dizi.


56
29 shares, 56 points
 1. 10 Fringe (2008)


  IMDb: 8.4

  Bu dizi hiç hak etmediği şekilde listenin sonunda gibi gözükse de aslında listenin ilk maddesi olmasına özen gösterdim. Bence aldığı IMDb puanının çok daha fazlasını hak ediyor. Uzun bir dizi olmasına rağmen hiç bitmesini istemeyeceksiniz çünkü her bölümü ayrı birer film kalitesinde. Özellikle olayların gizemi ve ilginçliği bazen hayal gücünüzün alamayacağı yerlere sürükleniyor ve tartışmaya açık olmayan bilimsel kurallar bile göründüğünden çok daha fazlası olabiliyor. Diziyi izlemenizi ısrarla tavsiye ediyorum 🙂

 2. 9 Mr. Robot (2015)


  IMDb: 8.5

  Mr Robot, içinde bolca siber suçlar ve hacer dünyasından izler bulabileceğiniz gerilim yüklü bir dizi. Psikolojik bir yanı da olan bu diziye mutlaka bakmanızı öneririm.

 3. 8 Mindhunter (2017)


  IMDb: 8.6

  Dizi, FBI davranış bilimleri departmanı ajanlarının cinayet psikolojisi üzerinde yaptıkları araştırmaları ve ilgili olayları anlatıyor. Netflix'te muhtemelen bir çok kez karşınıza çıkan bu diziye bir şans verin derim.

 4. 7 Endeavour (2012)


  IMDb: 8.6

  Dedektif Morse'un elindeki gizemli davaları çözüme ulaştırma serüvenini anlatan dizi, gerçekçi anlatışıyla azim ve gayret göstermeden hiç bir olayın çözülemeyeceğinin altını çiziyor. Değeri bilinmemiş bu dizi; sahneleriyle, senaryosuyla ve oyuncularıyla bence daha fazlasını hak ediyor.

 5. 6 Dark (2017)


  IMDb: 8.7

  Tamam tamam, biliyorum herkes duydu bu diziyi ama bu listeyede eklemeden geçemedim. Kabul edelim şimdi ilk sezon olaylar gerçekten çok gizemliydi ve hepimiz kendimizi biraz fazla kaptırdık. Yine de içinizde daha izlememiş olan varsa bence açıp izlesin.

 6. 5 Twin Peaks (1990)


  IMDb: 8.8

  Twin Peaks, bir cinayetin aydınlanış hikayesini anlatan, döneminin unutulmaz dizilerinden biri. Gizem ve suç olaylarını kurcalamayı sevenler için çözülmeyi bekleyen bir vaka.

 7. 4 True Detective (2014)


  IMDb: 8.8

  İlk sezonuyla çok ses getiren dizi dedektiflik hikayeleri sevenlerin bayılarak izleyeceği türden.

 8. 3 Fargo (2014)


  IMDb: 9.0

  Yaşanmış bir olayın uyarlaması olan gizem ve suç dolu bir dizi. Dizi gizemli bir olayı son derece gerçekçi bir şekilde ele almış ve yaşanan olaylar dizisini izleyiciye en yalın haliyle anlatmış.

 9. 2 Sherlock (2010)


  IMDb: 8.9

  Sherlock Holmes kitaplarını okuduysan ve seviyorsan bu diziyi mutlaka izlemelisin çünkü bana göre en iyi Sherlock uyarlaması bu dizi. İzledikten sonra sen de bizler gibi yeni sezon gelmesi umudunu canlı tutmaya çalışanlar kervanında yerini alacaksın 🙂

 10. 1 Şahsiyet (2018)


  IMDb: 9.1

  Şahsiyet, suç ve gizem konulu efsane bir internet dizisi. Bence Türk dizi tarihinde en iyiler arasında yer alacak bir yapım. Dizinin her sahnesi özenle hazırlanmış. Ayrıntı gibi görünen her nesnenin hatta renklerin bile anlatacak bi şeyi var bu dizide. IMDb puanı tesadüf değil, bence gurur verici ve fazlasıyla hak edilen bir başarı.


Like it? Share with your friends!

56
29 shares, 56 points
Format Seç
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında bir şeyler ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi Yarışması
Doğru ve yanlış cevapları olan bilgi soruları
Anket
Genel eğilimleri belirlemek için oylama
Haber
Görsellerle ve alıntılarla zenginleştirilmiş metin
Liste
Klasik Listeleme
Gerisayım
Klasik Gerisayım
Open List
Kendi içeriğini ekle ve en iyi içerik için oylama yap
Sıralı Liste
En iyi liste seçeneği için oylama yap
Meme
Kendi fotoğrafını yükle ve üzerine yazılar ekle
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Alıntıları
Ses dosyası
Soundcloud veya Mixcloud Alıntıları
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF format