Neymiş Bu? Burcuna Göre Psikolojik Durumunu Yorumluyoruz

Burçların psikolojik özellikleri nelerdir? Burca göre psikolojik rahatsızlıklar nelerdir? En çok depresyona giren burç hangisi? Burçların sinirlilik dereceleri ne?


61
42 shares, 61 points

Bilimsel olarak geçerli ve güvenilir bir Kişilik Testi uygulamak için TIKLA!

 1. Hadi burcunu seç!

  1. Koç
  2. Boğa
  3. İkizler
  4. Yengeç
  5. Aslan
  6. Başak
  7. Terazi
  8. Akrep
  9. Yay
  10. Oğlak
  11. Kova
  12. Balık

Neymiş Bu? Burcuna Göre Psikolojik Durumunu Yorumluyoruz

Oluşturma tarihi
 1. Test sonucu

  Şizofreni

  Koç burcu öfke kontrolü ve gerçeklik algısı ile ilgili sorunlar yaşar. Etrafındakilere şüpheyle yaklaştığı, gerçeklikten koptuğu ve asla tahmin edemeyeceğiniz detaylardan yola çıkarak asılsız sorunlar ürettiği izlenir. Bu senaryoların sonucunda da öfkeye kapılır ve yıkıcı davranır. 

  Onunla iletişim kurmak ve gerçekleri anlatmak mümkünse 'Ben nasıl böyle şeyler düşünürüm, nasıl olur da etrafıma zarar veririm' diye pişman olacak ve kafasını taşlara vuracaktır. 

  Sonucu Paylaş
 2. Test sonucu

  Depresyon

  Oldukça duygusal olan boğa burcu depresyona yatkındır ve iç dünyası ile çekişme halindedir. Bu çekişmenin alevlendiği ve kontrolden çıktığı zamanlarda öfkeli olduğu da gözlemlenir. Depresif duygu ve düşünceleriyle baş edemediği zamanlarda parlar ancak bu durum geçicidir. Kısa süreli öfke nöbetinden sonra tekrar iç dünyasına dönüp hesaplaşmaya devam edecektir.

  Sonucu Paylaş
 3. Test sonucu

  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

  İkizler burcu oldukça hareketlidir ve güçlü sosyal ilişkileriyle bilinirler. İkizler aynı anda birçok şeyle ilgilenir, her yere yetişmek ister; ancak bu durum aşırı hareketliliğe ve dikkat eksikliği problemlerine sebep olur. Bir işe başlamaya karar verir; ancak o işi yarım bırakıp kendini bambaşka bir işin içinde bulur. 

  Sonucu Paylaş
 4. Test sonucu

  Histerik Kişilik Bozukluğu

  Yengeç burcu bağlanma ve sevgi ihtiyacına bağımlıdır; bulunduğu ortamda ilgi ve kabul görmek ister. yengeç dikkatleri üzerine çekmeyi sever, ilgi görmediği ortamda bulunmaktan hoşlanmaz ve ilgi görmek için histerik özellikler sergiler. Duygusal baskı yaparak etrafındaki kişilerin kendisiyle ilgilenmesini sağlar ve eğer amacına ulaşamazsa psikolojik sıkıntılar yaşar.

  Sonucu Paylaş
 5. Test sonucu

  Narsistik Kişilik Bozukluğu

  Aslan burcu kendisini çok beğenir ve oldukça gururludur. Kendisine kusursuz amaçlar edinir ve bu amaçlar uğrunda diğer insanlara verdiği zararı önemsemez. Bütün derdi mükemmel bir amaca ulaşmak ve en iyi olanı yapmaktır; ancak bu sadece kendisi için en iyi olandır ve bencilcedir.

  Sonucu Paylaş
 6. Test sonucu

  Obsesif Kompülsif Bozukluk

  Başak burcu detaycıdır ve hoşuna gitmeyen önemsiz detayları bile kendine uygun hale getirmek ister. Bunu yaparken oldukça takıntılı ve ısrarcı davranır. Tüm enerjisini başkalarının neredeyse hiç önemsemediği detaylarda harcamak üzerine ustalaşmıştır. Hayatın karmaşası içinde bir başak olmak ve kimi önemsiz detaylar üzerinde sürekli kafa yormak yorucudur.

  Sonucu Paylaş
 7. Test sonucu

  Bipolar Bozukluk

  Terazi burcu rahatlığı sever ancak sürekli denge arayışındadır. Duygusal çalkantıları içinde bir yandan aşırı mutlu olduğu manik, diğer yandan son derece mutsuz olduğu depresif dönemler arasında gidip gelir. Manik depresiftir, dengeyi ve rahatlığı bulduğu bu geçiş anlarını sağlamak için çabalar.

  Sonucu Paylaş
 8. Test sonucu

  Othello Sendromu

  Akrep burcu Othello Sendromu özellikleri sergiler; ilgi duyduğu kişiyi hastalık derecesinde sahiplenir ve kıskanır. Bu kişi ile arasındaki ilişki bütün hayatını etkiler. Eğer ilişkisi yolunda gidiyorsa kendisini rahat ve güvende hisseder; ancak ilginin azaldığını düşünürse kıskançlık krizleri ona hayatı zindan eder.

  Sonucu Paylaş
 9. Test sonucu

  Panik Atak

  Yay burcu yeni durumlardan hoşlanmaz ve belirsizliği sevmez. Uyum süreçlerini oldukça stresli yaşar ve uyum sağlayıp kontrolü eline geçirmek için gereğinden fazla enerji harcar. Başına gelen yeni bir durum ile ilgili endişeleri baskın gelir ve bu rahatsızlık onu panik havasına sokar.

  Sonucu Paylaş
 10. Test sonucu

  Megalomani

  Oğlak burcunun güçlü ve önemli görünmek gibi önlenemez bir dürtüsü vardır. Herhangi bir durumda bir adım öne çıkmak, büyüklük kuruntusunu yaşamak ve kendini önemli hissetmek ister. Kendini gerçekle bağdaşmayan üstün özelliklerle tanımlar. 

  Sonucu Paylaş
 11. Test sonucu

  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

  Kova burcu aynı ortamda bulunmak, uzun süreli ve durağan bir işi yapmak gibi konularda zorluk yaşar. Dürtüsel davranır ve dikkati kolayca dağılır, bir planını hemen gerçekleştirmek ve hızlı bir şekilde doyuma ulaşmak ister. Aklındaki bir fikre kapılıp içinde bulunduğu durumu unutur. 

  Sonucu Paylaş
 12. Test sonucu

  Histriyonik Kişilik Bozukluğu

  Balık burcu dikkat çekmeyi sever ve bunun için oldukça renkli, hareketli ve eğlenceli davranır. Bu hareketleriyle dikkat çekmek ve başkaları tarafından olumlu değerlendirilmek balıklar için oldukça önemlidir. Başkalarının ne düşündüğüne fazlaca önem verir ve o kişilerin beğenisini kazanmak için kendini feda eder.

  Sonucu Paylaş

Like it? Share with your friends!

61
42 shares, 61 points
Format Seç
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında bir şeyler ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi Yarışması
Doğru ve yanlış cevapları olan bilgi soruları
Anket
Genel eğilimleri belirlemek için oylama
Haber
Görsellerle ve alıntılarla zenginleştirilmiş metin
Liste
Klasik Listeleme
Gerisayım
Klasik Gerisayım
Open List
Kendi içeriğini ekle ve en iyi içerik için oylama yap
Sıralı Liste
En iyi liste seçeneği için oylama yap
Meme
Kendi fotoğrafını yükle ve üzerine yazılar ekle
Video
Youtube, Vimeo ve Vine Alıntıları
Ses dosyası
Soundcloud veya Mixcloud Alıntıları
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF format